Wiadomości

Tymczasowo aresztowany za posiadanie narkotyków i sprzedawanie ich nastolatce

Data publikacji 12.09.2023

Policjanci pionów kryminalnego oraz prewencji mikołowskiej komendy zatrzymali 22-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Młody mikołowianin wpadł na jednej ze stacji benzynowych na obrzeżach miasta, gdzie umówił się na transakcję z 15-latką. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty karne i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

22-letni mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany przez policjantów 9 września po godzinie 22.00 w rejonie stancji benzynowej na mikołowskiej obwodnicy. To tam mężczyzna umówił się 15-latką, której od jakiegoś czasu, co najmniej od czerwca, miał sprzedawać marihuanę. Podczas policyjnej interwencji mikołowianin miał również przy sobie metaamfetaminę, a w jego mieszkaniu kryminalni znaleźli kolejne porcje środków odurzających.

Wczoraj 22-latek usłyszał zarzuty posiadania prawie 200 działek narkotyków oraz udzielania ich małoletniej. Miejscowy sąd uwzględnił też wniosek śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztu. Jeszcze dziś podejrzany trafi do jednej ze śląskich jednostek penitencjarnych. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

  • policjant wydziału kryminalnego wyprowadza zatrzymanego z komendy
  • banknoty poukładane na blacie biurka, obok nich laptop
  • waga, na której są zabezpieczone środku narkotyczne
Powrót na górę strony