Wiadomości

Strzelał gumowymi kulkami do ludzi - został zatrzymany

Data publikacji 12.09.2023

Gdy zapytali mężczyznę o najbliższą stację benzynową, zostali ostrzelani przez niego gumowymi kulkami. Zawierciańscy policjanci zatrzymali pijanego 34-latka, ale także jednego z pokrzywdzonych, gdy okazało się, że jest poszukiwany. Wczoraj sprawca został objęty policyjnym dozorem.

W sobotę po 18.00 w Zawierciu dwóch mężczyzn zapytało przechodnia o drogę do najbliższej stacji benzynowej. Rozmowa szybko przerodziła się w kłótnię. Zapytany o drogę mężczyzna odszedł z miejsca spotkania, by po chwili powrócić i do swoich rozmówców wymierzyć z rewolweru, jak się później okazało, na gumowe kulki. 34-latek grożąc im, oddał w ich kierunku kilkanaście strzałów, po czym odszedł w stronę jednego z pobliskich domów. Na miejscu pojawił się wezwany policyjny patrol, który znalazł sprawcę we wskazanym budynku. Mężczyzna został zatrzymany, a rewolwer zabezpieczony. 34-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stróże prawa zatrzymali także inną osobę. Jak się okazało, jeden z pokrzywdzonych był poszukiwany. 30-letni mieszkaniec Zawiercia miał do odbycia karę więzienia, więc trafił do policyjnego aresztu. 34-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Wczoraj mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Tym, razem dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Przypominamy:

  • Groźby karalne są przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

  • Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawca musi się liczyć z karą do 3 lat więzienia.

  • Za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat za kratami.

  • Z uwagi na fakt, że sprawca działał w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane mu przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

  • Na zdjęciu widoczny czarny pistolet na kulki gumowe.
  • Magazynek do rewolweru z 5 kulkami w środku i jedną leżącą obok.
  • Magazynek rewolwerowy i 23 kulki gumowe rozsypane obok.
Powrót na górę strony