Wiadomości

Pijany rowerzysta za kolizję został ukarany wysokim mandatem

Data publikacji 12.09.2023

Ponad półtora promila alkoholu miał w organizmie 28-letni rowerzysta, który nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, zjechał do prawej krawędzi ruchu i uderzył w zaparkowany pojazd osobowy. W tym przypadku skończyło się na wyłącznie stratach materialnych i strachu, jednak do tragedii było o krok. Kierujący jednośladem, mieszkaniec Rybnika został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej wartości w wysokości 4 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 22.00 na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 28-letni rowerzysta, jadąc „łącznikiem” ulicy Dworek z ulicą Raciborską, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w zaparkowany pojazd marki Citroen, w którym na miejscu kierującego siedział 42-letni mężczyzna. Kierujący jednośladem został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący rowerem rybniczanin jednośladem, za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 4 tysięcy złotych.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie, wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

  • Uszkodzony rower.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
  • Miejsce zdarzenia drogowego.
Powrót na górę strony