Wiadomości

Miłość odnalazła ich w mundurze

Data publikacji 23.09.2023

Wyjątkową oprawę miał ślub jaworznickich policjantów. Małżeńską przysięgę nowożeńcy złożyli sobie w galowych mundurach, w asyście policjantów z kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Młodej parze życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia!

W ubiegłą sobotę (16 września) w Urzędzie Stanu Cywilnego w związek małżeński wstąpiła kom. Agnieszka Olesik i st. asp. Andrzej Olesik – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Uroczystość miała wyjątkowy przebieg. Oboje powiedzieli sobie „TAK”, ubrani w galowy mundur, przy kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci towarzyszyli młodej parze również podczas wyjścia z urzędu. Uroczystość z tak niecodzienną oprawą była dla gości niemałym, pozytywnym zaskoczeniem. Sami ślubujący wyrazili w ten piękny sposób szacunek do służby w Policji. Mundur założony w takich okolicznościach jest symbolem przynależności do Policji. Widok kobiety ślubującej w mundurze miłość swojemu wybrankowi jest rzadkością. Kom. Agnieszka Olesik zdecydowała się jednak zrezygnować z sukni ślubnej.

W uroczystości nowożeńcom towarzyszyli również koledzy i koleżanki z jaworznickiej jednostki.

Szczęśliwi nowożeńcy poznali się na kursie podstawowym w 2008 roku, ale po jego zakończeniu każde z nich poszło służyć do innej jednostki. Policja ponownie połączyła ich w 2015 roku, kiedy to zaczęli służyć w tym samym Wydziale Kryminalnym w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie. Nigdy nie było dla nich problemem to, że pracowali w jednym wydziale. Wręcz przeciwnie, każdy miał swoją dziedzinę, w której się realizował. Obecnie kom. Agnieszka Olesik jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego jaworznickiej jednostki, a st. asp. Andrzej Olesik pełni służbę jako specjalista Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą. Małżonkowie wspierają się zarówno w służbie, jak i w domu. Jako partnerzy sprawiedliwie dzielą się obowiązkami. Andrzej zaraził Agnieszkę pasją do wędrówek górskich, gdzie zazwyczaj spędzają wolny czas. Ślub wzięli dokładnie w 8 rocznicę ich związku.

Nowożeńcom, na nowej drodze życia, życzymy niekończącego się zdrowia, dużo miłości i wszelkiej pomyślności!

  • na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów pokazujący obrączki
  • na zdjęciu grupa umundurowanych policjantów, w tym policyjne małżeństwo
  • na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów stojących na wprost urzędu stanu cywilnego. Policjant obejmuje policjantkę
  • na zdjęciu kompania honorowa, która stoi przed urzędem stanu cywilnego, z którego wychodzą umundurowani policjanci.
  • na zdjęciu grupa umundurowanych policjantów siedząca na krzesłach w urzędzie stanu cywilnego
  • na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów trzymających się za ręce i pokazujących obrączki
  • na zdjęciu umundurowany policjant zakłada na palec umundurowanej policjantce obrączkę na palec patrząc jej w oczy
  • zdjęcie grupowe umundurowanych policjantów z policyjnym małżeństwie w Urzędzie Stanu Cywilnego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.92 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 609.41 KB)

Powrót na górę strony