Wiadomości

Śmiertelny wypadek na tarnogórskiej obwodnicy

Data publikacji 25.09.2023

Policjanci z Tarnowskich Gór wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął młody mężczyzna. Mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, który zarządził sekcję zwłok. Apelujemy o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do dyżurnego komendy w sobotę około godziny 2.30 w nocy, do którego miało dojść na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z Obwodową w Tarnowskich Górach. Na miejscu od razu zjawili się mundurowi oraz ratownicy, którzy przystąpili do akcji ratunkowej. Niestety pomimo ogromnych wysiłków służb, nie udało się uratować życia 21-letniemu tarnogórzaninowi, który jadąc swoim motocyklem, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup z sygnalizacją świetlną.

Policjanci na czas czynności zamknęli ruch na tym odcinku drogi, a ich czynności nadzorował prokurator, który polecił zabezpieczyć ciało 21-latka do sekcji zwłok. Sprawą wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego wypadku, zajmą się teraz śledczy.

Biorąc pod uwagę jesienną aurę, apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i pośpiech, mogą przyczynić się do powstania tak poważnych zdarzeń, jak to. Dlatego zaplanujmy podróż w taki sposób, aby bez pośpiechu dotrzeć do celu i swoim zachowaniem na drodze, nie stworzyć zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg.

na zdjęciu rozbity motocykl przy drzewie

Powrót na górę strony