Wiadomości

Nowy radiowóz dla policjantów z Gilowic

Data publikacji 26.09.2023

Od kilku dni po drogach Żywiecczyzny jeździ nowy radiowóz marki Suzuki. Jest to pierwszy samochód w nowej gamie kolorystycznej, który wyjechał na drogi powiatu. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędów Gmin w Czernichowie, Gilowicach, Łękawicy i Ślemieniu. Pojazd będzie służył policjantom z Komisariatu w Gilowicach.

Suzuki, które już służy zarówno policjantom, jak i mieszkańcom, to pierwszy w powiecie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną zarówno poprawia komfort pracy policjantów, jak i wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców. 

Koszt tego nowoczesnego pojazdu to kwota blisko 182 tys. zł. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędów Gmin w Czernichowie, Gilowicach,  Łękawicy i Ślemieniu. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców. Nowy radiowóz zasili flotę policjantów z Komisariatu Policji w Gilowicach i będzie wykorzystywany w codziennej służbie patrolowej.  

  • nowy radiowóz zaparkowany przed budynkiem kpp w Żywcu obok stoi policjant
  • fragment nowego radiowozu ma otwarte drzwi i widać wnętrze
  • radiowóz zaparkowany przed budynkiem urzędu gminy w Gilowicach obok stoją policjanci oraz wójt
  • radiowóz zaparkowany przed budynkiem gminy w czernichowie obok stoją policjanci oraz pani wójt
  • radiowóz zaparkowany przed urzędem gminy w łekawicy przed radiowozem stoją policjanci oraz wójt
  • przed budynkiem urzędu gminy w ślemieniu stoi zaparkowany radiowóz obok policjant oraz wójt
Powrót na górę strony