Wiadomości

Policjanci odzyskali kolektor sklepowy o wartości 14 tys. zł

Data publikacji 27.09.2023

Mundurowi z komisariatu we Wręczycy Wielkiej odzyskali kolektor sklepowy, który został skradziony z jednego ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta. Sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży, za który grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Odzyskane urządzenie trafiło z powrotem do właściciela.

Do Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży kolektora sklepowego, który służy do odczytu kodów kreskowych i skanowania cen. Okazało się, że całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane w sklepie. Na nagraniach widoczna jest kobieta, która pod nieuwagę obsługi, zabiera skaner spomiędzy regałów i wkłada go do swojej torebki.

Kryminalni z kłobuckiej komendy wraz z policjantami komisariatu we Wręczycy Wielkiej wspólnie zajęli się tą sprawą i ustalili tożsamość sprawczyni. Okazała się nią 54-letnia mieszkanka powiatu kłobuckiego. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu kradzieży, za który grozi kara nawet do 5 lat więzienia. W trakcie przesłuchania kobieta nie potrafiła w jasny sposób powiedzieć stróżom prawa, co było motywem jej działania. Prowadzone postępowanie wyjaśni teraz dokładne okoliczności całej sprawy. Skradziony kolektor sklepowy warty 14 tysięcy trafił z powrotem do właściciela.

Powrót na górę strony