Wiadomości

68. Rajd Wisły – utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Żywiecczyzny

Data publikacji 27.09.2023

W związku z organizacją 68. Rajdu Wisły, który na terenie Żywiecczyzny odbędzie się w najbliższą sobotę, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o takie zaplanowanie przyjazdów, aby uniknąć niedogodności związanych z imprezą. Jednocześnie prosimy o rozsądne i bezpieczne kibicowanie oraz respektowanie poleceń osób czuwających nad bezpieczeństwem imprezy.

mapa obszaru żywiecczyzny na której zaznaczono na czerwono podcinek specjalny

W związku z organizacją 68. Rajdu Wisły, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegółowe informacje dotyczące całego rajdu znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Jednocześnie apelujemy o zdrowy rozsądek i bezpieczne kibicowanie zmaganiom kierowców. Prosimy mieszkańców rejonów, przez które przebiega trasa odcinków specjalnych, o zaplanowanie wyjazdów i przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Apelujemy również o zachowanie zdrowego rozsądku i niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań załóg biorących udział w rajdzie.

Bezwzględnie trzeba pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami ani innymi środkami transportu, nawet rowerami. Należy zadbać w szczególnej mierze o bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest również respektowanie wszystkich poleceń osób czuwających na bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu.

W czasie zamknięcia dróg pamiętajmy o bezpieczeństwie innych. W razie pilnej potrzeby udzielenia pomocy medycznej czy ratunkowej, prosimy o skontaktowanie się z najbliższym sędzią stojącym na zabezpieczeniu i poinformowanie go o takiej konieczności.

Kontakt z biurem rajdu:

  • telefon 669 454 660
  • telefon 32 720-62-93
  • telefon 510 105 238

Utrudnienia:
W dniu 30 września 2023 roku w godzinach 8:00 – 17:00 zostaną zamknięte następujące odcinki dróg:

  • w Żywcu: ulica Wichrowa, Partyzantów, Pod Łyską, Świerkowa, Kocurowska (od pętli autobusowej do skrzyżowania z ulicą Wichrową), Nad Dworem, Moszczanicka (od ulicy Nad Dworem do ulicy Rychwałdzkiej), Rychwałdzka.
  • w Rychwałdzie: ulica Franciszkańska (od skrzyżowania z ulicą Spacerową), Spacerowa, Beskidzka (od skrzyżowania z ulicą Dział), Zielona, Wierzbowa, Plebańska, Polna, Świętego Jana, Dział, Zapolnicka, Na Grapie,    
  • w Gilowicach: Marszałki, Wesoła (do skrzyżowania z ulicą Krakowską).
Powrót na górę strony