Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wystąpiła w Nowym Targu

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wystąpiła w Nowym Targu w ramach Jarmarku Podhalańskiego. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Nowy Targ, policyjni muzycy towarzyszyli wokalistom występującym na scenie. Występy sceniczne oraz inne atrakcje Jarmarku zgromadziły ogromną publiczność.

W ubiegły piątek na zaproszenie Burmistrza miasta Nowy Targ - Grzegorza Watychy, w ramach Jarmarku Podhalańskiego, wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic. Orkiestra towarzyszyła wokalistom, którzy zaprezentowali szeroki repertuar światowych przebojów. Gościem specjalnym był zwycięzca The Voice of Poland – Mateusz Ziółko. Na wspólnej scenie zagrali również tacy artyści jak: Dawid Kwiatkowski i zespół Varius Manx. Koncerty te cieszyły się ogromną frekwencją i świetną zabawą publiczności


Orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia powstania. Została założona w 1973 roku i od samego początku swojego istnienia zachwyca widownię swoimi występami. Muzycy reprezentują śląski garnizon Policji, uczestnicząc w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych, religijnych czy rozrywkowych. Wielokrotnie reprezentowali śląski garnizon na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Od początku istnienia policyjni muzycy zagrali ponad czterech tysiącach koncertów na terenie całego kraju. Za swoją artystyczną działalność oraz kultywowanie tradycji Górnego Śląska, Orkiestra została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jej skład liczy obecnie 33 policjantów - muzyków na czele z Kapelmistrzem aspirantem sztabowym Waldemarem Skotarskim, który nieustannie zabiega i dąży o wzbogacenie repertuaru oraz o nowych muzyków.
W kwietniu 2013 roku, po wielu latach funkcjonowania w strukturach Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, rozkazem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, formacja stała się, obok orkiestr z Warszawy i Wrocławia, trzecią etatową orkiestrą polskiej Policji. Policyjni muzycy każdy wolny czas poświęcają na próby i ćwiczenia, a obecnie pracują intensywnie nad nagraniem trzeciej płyty, której wydanie zapowiadają w listopadzie 2023 roku. Zbiegnie się to w czasie z organizowanym jubileuszowym koncertem z okazji 50-lecia istnienia, który odbędzie się również w listopadzie 2023 roku w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 

fot. Maciej Gębacz

  • Występ Mateusza Ziółko
  • Występ gwiazd na scenie
  • występ na scenie
  • policjant gra na saksofonie
  • występ na scenie
  • występ muzyczny
Powrót na górę strony