Informacje dla kierowców

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 08.05.2014

W miniony piątek w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego śląscy policjanci oraz ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, prowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Specjalne patrole policji wraz z ratownikami zachęcały kierowców do prawidłowych i bezpiecznych zachowań na drodze.

Śląscy policjanci z Katowic, Chorzowa, Gliwic i Rudy Śląskiej oraz ratownicy medyczni prowadzili w ubiegły piątek wspólne działania profilaktyczne, których celem było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą. Każdy z uczestników przekonał się, że lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii, natomiast umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  nierzadko jest jedyną szansą dla ofiar wypadków drogowych. Każdy z zatrzymanych kierowców odbył bezpłatnie profesjonalny instruktaż na temat udzielania pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku drogowym oraz dowiedział się jak prawidłowo działać w przypadku wypadku drogowego w którym są ranne ofiary.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach planuje w przyszłości przeprowadzenie podobnych akcji dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Na zdjęciach i filmie możemy zobaczyć patrole w Katowicach i Chorzowie.

  • Radiowóz i karetka pogotowia podczas akcji na stacji benzynowej
  • Ratownik medyczny udziela wywiadu we wnętrzu karetki pogotowia ratunkowego
  • Ratownicy medyczni i dziennikarz wewnątrz karetki pogotowia ratunkowego
  • Manekin na noszach w karetce pogotowia podczas ćwiczeń
  • Ratownik medyczny ćwiczy na manekinie wewnątrz karetki pogotowia w obecności dziennikarza
  • Ratownicy medyczni w obecności policjantów przed matą z fantomem do ćwiczeń

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.77 MB)

Powrót na górę strony