Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Spotkanie w ramach Akademii Młodego Kierowcy

W Zespole Szkół Samochodowych w Zawierciu odbyło się seminarium z młodzieżą szkolną. Spotkanie zorganizowano w ramach „Akademii Młodego Kierowcy”. Wśród prowadzących nie zabrakło także przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas trzecich i czwartych technikum samochodowego. Seminarium składało się z trzech części. Najpierw głos zabrał policjant śląskiej drogówki, podinsp. Włodzimierz Mogiła, który opowiedział o założeniach programu „Akademia Młodego Kierowcy”, zwracając uwagę młodzieży na to, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Następnie, dr Rajmund Morawski z katowickiego wydziału nauk społeczno-pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej, przedstawił zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków, dopalaczy oraz alkoholu. W trzeciej, ostatniej części spotkania, radca prawny, Sylwia Turzańska zapoznała uczestników z konsekwencjami wynikającymi z jazdy samochodem pod wpływem alkoholu bądź narkotyków oraz uświadomiła młodzieży jakie kary grożą za złamanie prawa.
Seminarium przeprowadzono w dwóch etapach i wzięło w nim udział ponad 100 uczniów. Uczestnicy, którzy wykazali się największą aktywnością, otrzymali pamiątkowe gadżety.

Powrót na górę strony