Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

XXI Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2017

Na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu odbył się XXI Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Pod czujnym okiem policjantów rywalizowało 10 drużyn. Zwyciężyła reprezentacja gospodarzy.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z wojewódzkiej i zawierciańskiej komendy nadzorowali przebieg wojewódzkiego finału Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tegorocznych eliminacjach wystartowało 10 trzyosobowych drużyn z całego województwa. Uczniowie szkół średnich rywalizowali w kilku praktycznych konkurencjach. Wcześniej, musieli wykazać się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując przygotowane testy. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, wykrycie usterek skutera, motocykla i samochodu osobowego to kolejne zadania przygotowane dla zawodników. Kolejnym sprawdzianem była jazda na czas samochodem z zamontowanym talerzem stewarda oraz jazda sprawnościowo-szybkościowa motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód.  Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary, dyplomy i nagrody. Wśród wręczających wyróżnienia był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu podinsp. Arkadiusz Miśta i podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach, a trzecie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Głównymi celami Turnieju są: popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Powrót na górę strony