Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Laureaci wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym 2017

Wczoraj oficjalnie zakończono i wręczono nagrody oraz dyplomy laureatom Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W uroczystości wzięło udział ponad 200 uczniów tarnogórskich szkół. Spotkanie było okazją do prelekcji na temat kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”. Uhonorowaniem uroczystości był występ częstochowskiej grupy PaT i zespołu smyczkowego „Need for Strings”.

Wczoraj o godzinie 9.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury oficjalnie zakończono i wręczono nagrody zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół średnich oraz Ogólnopolskiego Turnieju "BRD" tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W spotkaniu udział wzięli Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach kom. Zbigniew Rohrbach, przedstawiciel Urzędu Miasta Tarnowskie Góry Piotr Korab, Zastępca Wójta Gminy Tworóg Klaudiusz Wieder, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowskich Górach asp. szt. Marceli Zymela oraz zaproszeni funkcjonariusze KWP Katowice st. asp. Tomasz Bratek i st. sierż. Norbert Ucieklak. Wszyscy serdecznie podziękowali uczestnikom turnieju za udział i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności za promowanie bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy dla najlepszych. W trakcie spotkania st. asp. Tomasz Bratek zapoznał młodzież z głównymi założeniami kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, natomiast st. sierż. Norbert Ucieklak wskazał na główne założenia kampanii „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”, gdzie przybliżył młodzieży problemy związane z zażywaniem środków odurzających. Dodatkową atrakcją uroczystego rozdania nagród stał się występ częstochowskiej grupy PaT z etiudą aktorską „Ty zostajesz” oraz występ smyczkowego zespołu „Need for Strings”. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów tarnogórskich szkół.

Z kilkunastu drużyn najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z:

SZKOŁY ŚREDNIE:

1 miejsce: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Tarn. Góry ul. Sienkiewicza 23

2 miejsce: Centrum Edukacji Ekonomiczno - Handlowej Tarn. Góry ul. Sobieskiego 5

3 miejsce: Wieloprofilowy Zespół Szkół Tarn. Góry ul. Sienkiewicza 6

GIMNAZJA:

1 miejsce: Salezjański Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Wojsce

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr10 Tarnowskie Góry

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 13 Tarnowskie Góry

 

W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w realizacji turniejów. Nagrody dla najlepszych uczestników turnieju, przekazał Urząd Miasta w Tarnowskich Górach oraz, Urząd Gminy w Tworogu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.69 MB)

Powrót na górę strony