Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Seminarium w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu

Policjanci ruchu drogowego i prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się z młodzieżą zabrzańskich szkół średnich. Debata, która zebrała ponad pół tysiąca uczestników, odbyła się przy współpracy Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Zabrzu okaz Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Tematami wiodącymi była realizacja założeń dwóch kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" i "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".

W zabrzańskim MOK-u odbyły się prelekcje, prowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Spotkanie skierowane do młodzieży, zorganizowane zostało w ramach dwóch prowadzonych w naszym województwie kampanii profilaktycznych. Zgromadziło się tu ponad 500 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Zabrza. Uroczystego otwarcia dokonał II Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch.

Pierwsza z kampanii - "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", skierowana jest do młodych adeptów ruchu drogowego, stawiających swe pierwsze kroki za kierownicą. Przesłaniem akcji jest uświadamianie młodym ludziom, jakie zagrożenia niesie za sobą uczestnictwo w ruchu drogowym oraz jak niebezpieczne dla życia i zdrowia może być nadmierne zaufanie swoim umiejętnościom oraz bagatelizowanie przepisów drogowych. W trakcie prezentacji uczestnicy spotkania mogli zobaczyć materiały filmowe i zdjęcia z wypadków z udziałem młodych ludzi, do których doszło w ostatnim czasie na Śląsku.

Druga z kampanii - "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" ma na celu promowanie wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowanie wśród młodych ludzi umiejętności do dokonywania właściwych wyborów w trudnych sytuacjach.

Policjanci podczas pokazu zaprezentowali uczestnikom sprzęt policyjny, służący do sprawdzania alkoholu w wydychanym powietrzu oraz tester do wykrywania środków psychoaktywnych w ludzkiej ślinie.

Poza częścią edukacyjną, uczestnicy mieli okazję zobaczyć występ artystyczny grupy pod tytułem "RETO" oraz wysłuchać koncertu muzycznego zespołu "Need for Strings".

Powrót na górę strony