Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Niedoświadczony = zagrożony

Wrzesień to niewątpliwie dobry czas na naukę. Przekonali się o tym uczniowie szkół średnich z województwa śląskiego. Blisko 3,5 tys. z nich uczestniczyło w seminariach pogłębiających wiedzę w obszarze bezpieczeństwa młodych kierowców, wolnego od uzależnień trybu życia oraz zagrożeń internetowych.

W tym tygodniu zakończył się cykl prelekcji adresowanych do młodzieży szkół średnich z naszego województwa, organizowany przy współudziale samorządów terytorialnych i Fundacji Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do programu przystąpiło siedem, następujących miast: Częstochowa, Gliwice, Bielsko-Biała, Zawiercie, Zabrze, Sosnowiec i Bytom. Tematami wiodącymi były założenia dwóch kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" i "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Dodatkowo pojawiły się tematy związane z zagrożeniami w sieci.

Przesłaniem akcji było uświadamianie młodym ludziom, jakie zagrożenia mogą ich spotkać nie tylko na drodze, ale i w codziennym życiu. Chodziło także o to, by ostrzec ich przed brawurą na drodze, przecenianiem swoich umiejętności oraz bagatelizowaniem przepisów drogowych. Kampania "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" – dążyła do promowania zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowania wśród młodych ludzi zdolności do dokonywania właściwych wyborów.

Niewątpliwą „wisienką na torcie” okazały się spektakle grupy RETO pt. „Świadectwo Fundacji Wyzwanie Nadziei”, które w ujmujący sposób podkreślały problemy ludzi zmagających się z uzależnieniami. Każde spotkanie zgromadziło kilkusetosobową publiczność.

Dziękujemy współorganizatorom oraz lokalnym grupom artystycznym za pomoc i zaangażowanie w edukację i profilaktykę młodych ludzi.

Powrót na górę strony