Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Legalne wyścigi ze śląską drogówką

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas „Silesia Race Challenge, wyścigi na ¼ mili”. Niedzielne popołudnie było okazją do spotkania wielu pasjonatów czterech kółek. Wyścigi odbyły się w stolicy Górnego Śląska, na lotnisku „Muchowiec”.

Kolorowa fotografia przedstawiająca policjantów z dorgówki przy oznakowanym radiowozie oraz motocyklach

Podczas sportowego wydarzenia nie zabrakło policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przedstawicieli Automobilklubu Ziemi Tyskiej, strażaków oraz ratowników medycznych. Wszystko po to, aby całe wydarzenie przebiegło bezpiecznie. Wyścigi rozpoczął wspólny apel Policji i organizatora o przestrzeganie regulaminu i stosowanie się do poleceń służb porządkowych. W specjalnie przygotowanej strefie bezpieczeństwa uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego symulatora dachowania, prowadzenia motocykla oraz uzupełnić swoją wiedzę w bezpośredniej rozmowie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. Zarówno dla małych, jak i dorosłych wielką atrakcją była możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu.

Nie bez powodu mówi się, że niektórym kierowcom „zamiast krwi w żyłach płynie benzyna”, a samochód to nie tylko środek transportu, ale także pasja i styl życia. To właśnie dla takich osób Automobilklub Ziemi Tyskiej wraz z partnerami na lotnisku Muchowiec zorganizował bezpieczne wyścigi na obiekcie zamkniętym. Po wręczeniu pamiątkowych pucharów przedstawiciel Policji wraz z organizatorem ponownie apelowali do uczestników, tym razem o to, aby bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży i pamiętali, że ulica nie jest torem wyścigowym.

Powrót na górę strony