Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Młody kierowco! Zostań mistrzem kierownicy

Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z przedstawicielami Automobilklubu Ziemi Tyskiej zorganizowali spotkanie w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. W trakcie rozmowy z młodymi kierowcami omówiono nowy taryfikator mandatowy oraz główne przyczyny zdarzeń drogowych. Spotkanie odbyło się pod patronatem Powiatu Pszczyńskiego.

odszy aspirant Szymon Czysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Prezesem Automobilklubu Ziemi Tyskiej Grzegorzem Wróblem oraz instruktorem doskonalenia techniki jazdy Bartłomiejem Gojarczykiem spotkali się z młodymi adeptami sztuki jazdy. Podczas rozmowy przypomnieli słuchaczom o nowych przepisach, które obowiązują od tego roku. Policjant omówił również główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych i jeszcze niedoświadczonych kierowców. Instruktor techniki jazdy zwracał uwagę młodym kierowcom, że zaniedbanie chociaż jednego elementu takiego jak na przykład niewłaściwe ciśnienie w kołach ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Następnie przeprowadził ćwiczenie, uświadamiające, jak ważny jest czas reakcji kierowcy.

Mundurowy z katowickiej drogówki apelował do młodzieży, aby nie lekceważyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, brawura, nietrzeźwość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów czy korzystanie z telefonu w czasie jazdy, są przyczynami wielu wypadków. Młodzi kierowcy sporo usłyszeli też o tym, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zażywanie narkotyków lub innych podobnie działających substancji, zwłaszcza gdy dcydują się prowadzić auto. Ochotnicy mogli skorzystać z alkogogli, które symulują stan nietrzeźwości. Różnice w wykonaniu prostego zadania bez oraz w alkogoglach wynosiły nawet kilkadziesiąt sekund, co jest niedopuszczalne w ruchu drogowym.

Wkrótce odbędzie się druga część spotkania, już na torze. To po to, by móc praktyczne wskazówki sprawdzić w rzeczywistości, w bezpiecznych warunkach.

Powrót na górę strony