Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Rekrutacja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
SAFE in POLAND

Statystyki

2023-01-26
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2023-01-25
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2023-01-24
Rozboje3
Kradzieże44
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2023-01-23
Rozboje0
Kradzieże45
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2023-01-22
Rozboje0
Kradzieże13
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Urząd Służby Cywilnej

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH
About Polish Police
Jest Akcja
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Policjant, który mi pomógł
#NATURALNIE że CHRONIMY
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Zielona Strefa
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E na terenie obiektów IK
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Linia Nadziei

Najczęściej czytane

 1. Za agresję na drodze odpowie przed sądem

  Nie uniknie odpowiedzialności 56-letni kierowca pojazdu ciężarowego, którego agresywne zachowanie na drodze o mało nie doprowadziło do kolizji. Jego poczynania trafiły na skrzynkę Stop Agresji Drogowej, a policjanci z Tarnowskich Gór, po wykonanych czynnościach, skierowali przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do sądu. Na drodze nie ma miejsca na złość, gniew i agresję.

 2. Próbował zabić swoją znajomą – w porę zjawili się policjanci

  Policjanci z Wydziału Prewencji w porę zjawili się na miejscu interwencji, gdzie mogło dojść do tragedii. Zaalarmowani przez sąsiadów, którzy słyszeli awanturę, mundurowi uratowali kobietę i zatrzymali jej znajomego, który odpowie za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu trafił już do tymczasowego aresztu. Może mu grozić dożywotni pobyt w więzieniu...

 3. Dzielnicowi po służbie zatrzymali poszukiwaną

  Dwóch dzielnicowych z zawierciańskiej komendy, wracając ze służby do domu, zauważyło poszukiwaną osobę. Policjanci natychmiast zareagowali. Kobieta, na widok policyjnych legitymacji, próbowała uciekać. Szybko została jednak zatrzymana...

 4. Prawie 14 kilogramów narkotyków nie trafi na rynek

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali 4 osoby związane z wytwarzaniem i posiadaniem znacznych ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko 14 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. Jeden z zatrzymanych był także poszukiwany listem gończym.

 5. Skuteczne uderzenie w międzynarodową szajkę złodziei

  Dzięki współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego z KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii oraz kryminalnych z Rybnika rozbito grupę przestępczą, która ma na swoim koncie wiele kradzieży z włamaniem. Szajka działała na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii. Kryminalni zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku, gdy przewozili warte 50 tys. euro skradzione motocykle.

 6. Uroczyste ślubowanie policjantów

  Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 156 nowych policjantów, wśród których znalazło się 10 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

 7. Policyjny pościg za audi

  Policjanci grupy Speed z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach na gliwickim odcinku autostrady A1 zauważyli kierującego osobowym audi na estońskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy w czasie kontroli okazało się, że pojazd może pochodzić z kradzieży, kierujący zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Orzeszu, gdzie doszło do kolizji z porsche. 25-letni kierujący i jego 19-letni pasażer - obywatele Estonii - zostali zatrzymani.

 8. Samochód wpadł do rzeki - nie żyją dwaj mężczyźni

  Tarnogórscy śledczy, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia, do którego doszło w Potępie na ulicy Tarnogórskiej. Samochód osobowy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i spadł z mostu do rzeki Małapanew. Po wyłowieniu auta w środku znaleziono ciała 24-latka z Potępy i 27-letniego mieszkańca Krupskiego Młyna...

 9. Listonoszka miała w swoim domu ponad 2600 niedoręczonych przesyłek

  Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 30-letnią listonoszkę, która zgromadziła w swojej piwnicy ponad 2600 niedoręczonych przesyłek. Część z nich otwarła. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak mieszkańcy miasta oraz miejscowe instytucje zaczęli skarżyć się na brak oczekiwanych listów. Kobieta usłyszała zarzuty ukrywania korespondencji pocztowej, naruszenia tajemnicy korespondencji oraz posiadania amfetaminy.

 10. Policjanci pomogli rodzinie z dzieckiem bezpiecznie dotrzeć do szpitala

  Asp. Mateusz Kusiak i sierż. szt. Marcin Mędrek z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli na terenie gminy Kłomnice samochód marki Kia, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy tylko poznali powód, dla którego rodzina z dzieckiem się spieszy, nie wahali się ani chwili. Powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pilotaż samochodu, wiozącego chore dziecko do szpitala. Wczoraj na ręce mł. insp. Dariusza Kiedrzyna – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wpłynęły podziękowania.

Gazeta 997
Informacyjny Serwis Policyjny
Cepol
Zgłoś korupcję
OSRP 1939r w Katowicach
Powrót na górę strony