Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2023-09-25
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
2023-09-24
Rozboje3
Kradzieże13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2023-09-23
Rozboje1
Kradzieże24
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2023-09-22
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2023-09-20
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. XXII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  Policjanci, pracownicy Policji oraz policyjni emeryci i renciści z całego kraju przybyli dzisiaj na Jasną Górę, by modlić się w intencji poległych podczas służby za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. W tegorocznych spotkaniach uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i jego zastępcy. Mszy Świętej, która w tym roku odbyła się na jasnogórskich błoniach przewodniczył arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski.

 2. Znamy już najlepszych dyżurnych na Śląsku

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzono konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. W szranki stanęło 33 policjantów służby dyżurnej wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach. Pierwsze miejsce zajął kom. Daniel Tomczyk z komendy w Rybniku. Tuż za nim uplasował się asp. szt. Piotr Wyczesany z komendy w Mysłowicach. Trzecie miejsce przypadło asp. szt. Dawidowi Caconiowi z jednostki w Zawierciu. Zwycięzca będzie reprezentował garnizon śląski w „Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”, który odbędzie się katowickiej szkole Policji. Gratulujemy!

 3. Obchody 30-lecia powstania Grobu Policjanta Polskiego oraz 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

  Na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyły się obchody 30-lecia powstania Grobu Policjanta Polskiego oraz 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główna część wydarzenia miała miejsce przed Grobem Policjanta Polskiego. Obchody poprzedziła msza święta w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz złożenie kwiatów pod Tablicą Pamięci "Śląskim policjantom poległym w służbie". W uroczystościach wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

 4. Miłość odnalazła ich w mundurze

  Wyjątkową oprawę miał ślub jaworznickich policjantów. Małżeńską przysięgę nowożeńcy złożyli sobie w galowych mundurach, w asyście policjantów z kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Młodej parze życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia!

 5. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To data szczególna w kalendarzu każdego malucha. Z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom dużo uśmiechu, radości każdego dnia i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy!

 6. Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach otrzymali medale im. podkomisarza Andrzeja Struja

  Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak otrzymali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego medale im. podkomisarza Andrzeja Struja. Policjanci w pełni zasłużyli na to wyróżnienie, ponieważ z narażeniem własnego życia gasili pożar i wynieśli z budynku troje małych dzieci. Serdecznie gratulujemy!

 7. Policjantka na urlopie ewakuowała wczasowiczów

  „Pomagamy i chronimy” - to policyjna dewiza, która bardzo często objawia się w działaniu mundurowych po zakończonej służbie lub podczas urlopu. Przykładem realizowania tej idei jest postawa młodej policjantki z lublinieckiej komendy. st. post. Patrycja Czyż na urlopie pomagała w ewakuacji osób z piętra hotelu, w którym doszło do pożaru.

 8. Samochód całkowicie zniszczony, kierowca wyszedł bez szwanku

  O niesamowitym szczęściu może dziś mówić 36-letni kierowca, który wczoraj po południu o mało co nie stracił życia na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu. Mężczyzna, jadąc pasem w kierunku Katowic, wbił się w stojącą na drodze ciężarówkę. Osobowy citroen został doszczętnie zniszczony, a jego kierujący wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

 9. Finałowy akt oskarżenia przeciwko grupie hazardowej

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli kolejny wątek śledztwa hazardowego. Do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko 62 osobom, które odpowiedzą m.in. za udział w grupie przestępczej, organizującej punkty z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach. Oskarżonym grożą kary do 5, a w przypadku szefa grupy do 10 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

 10. Wypadek na A4 - objazdy

  Dzisiaj około godziny 12.00 na , na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Autostrada jest zamknięta w kierunku na Wrocław pomiędzy węzłem Kleszów i Łany. Policjanci prowadzą kierowców na objazd drogą 88, następnie przez miejscowości Rzeczyce, Taciszów, Bycinę i drogą nr 40 do węzła Łany.

Powrót na górę strony