Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2023-09-22
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2023-09-20
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
2023-09-19
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2023-09-18
Rozboje4
Kradzieże36
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2023-09-17
Rozboje1
Kradzieże13
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Narkotyki warte ponad milion złotych oraz broń przechwycone przez policjantów

  Będzińscy kryminalni przechwycili ponad 10 kilogramów różnych narkotyków oraz 11 litrów płynnej amfetaminy, których czarnorynkową wartość oszacowano wstępnie na ponad milion złotych. Mundurowi zabezpieczyli także 9 jednostek broni, w tym karabiny maszynowe oraz ponad 1100 sztuk ostrej amunicji. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

 2. Tragiczny wypadek w Bieruniu

  Policjanci z Bierunia pod nadzorem tyskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 1.00 w Bieruniu na ulicy Wawelskiej. W wypadku zginęły dwie osoby.

 3. Nowy radiowóz tyskich policjantów

  Dzisiaj nastąpiło oficjalne przekazanie Komendzie Miejskiej Policji w Tychach nowego radiowozu marki Suzuki. Srebrno-niebieskie barwy z fluorescencyjnym oznakowaniem, to nowość na tyskich drogach. Pojazd został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Tychy oraz z budżetu policji. W oficjalnym przekazaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk, Prezydent Tychów Andrzej Dziuba oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Artur Pańszczyk.

 4. Obchody 30-lecia powstania Grobu Policjanta Polskiego oraz 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

  Na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyły się obchody 30-lecia powstania Grobu Policjanta Polskiego oraz 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główna część wydarzenia miała miejsce przed Grobem Policjanta Polskiego. Obchody poprzedziła msza święta w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz złożenie kwiatów pod Tablicą Pamięci "Śląskim policjantom poległym w służbie". W uroczystościach wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

 5. Atestacja policyjnych psów

  Większość ze służących na Śląsku policyjnych czworonogów to psy patrolowo-tropiące. Oznacza to, że mogą one być wykorzystywane zarówno podczas zabezpieczeń imprez masowych, jak i do zatrzymywania osób, czy przeszukiwania terenu w celu odnalezienia zaginionych. W tym tygodniu odbyła się atestacja aż 30 służbowych psów, nie tylko tych patrolowo-tropiących.

 6. Kryminalni z Częstochowy przejęli blisko 11.5 kg marihuany

  Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym garażu przechowywał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 11.5 kg zielonego suszu. Podejrzany usłyszał prokuratorski zarzut i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 7. Samochód całkowicie zniszczony, kierowca wyszedł bez szwanku

  O niesamowitym szczęściu może dziś mówić 36-letni kierowca, który wczoraj po południu o mało co nie stracił życia na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu. Mężczyzna, jadąc pasem w kierunku Katowic, wbił się w stojącą na drodze ciężarówkę. Osobowy citroen został doszczętnie zniszczony, a jego kierujący wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

 8. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To data szczególna w kalendarzu każdego malucha. Z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom dużo uśmiechu, radości każdego dnia i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy!

 9. Dzień Małego Policjanta

  Janek dzielnie walczy z bardzo poważną chorobą. W ubiegłym roku, gdy policjanci z zabrzańskiej komendy dowiedzieli się, że jego marzeniem jest zostać policjantem, postanowili je spełnić i złożyli mu wizytę w domu. Tym razem dzięki poprawie jego stanu zdrowia to Janek wraz z rodzeństwem i rodzicami mógł odwiedzić mundurowych w siedzibie zabrzańskiej komendy.

 10. Na ratunek życia...

  Wielu z nas już udzielało lub może się zdarzyć, że będzie udzielać pierwszej pomocy. Jej podstawy powinien znać każdy, gdyż w wielu przypadkach, każda sekunda jest bezcenna. Podczas nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu, aby zwiększyć szanse na przeżycie ratowanej osoby, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego - AED. Urządzenia te coraz częściej można spotkać w budynkach instytucji publicznej – w tym już we wszystkich komendach Policji województwa śląskiego.

Powrót na górę strony