Tymczasowy areszt po raz trzeci - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tymczasowy areszt po raz trzeci

Data publikacji 29.08.2018

Wczoraj po raz kolejny sąd wysłał "za kratki" 19-latka z Żor, który od trzech miesięcy utrzymywał się z kradzieży sklepowych. W przeszłości już dwukrotnie był tymczasowo aresztowany. Za każdym razem jednak, kiedy wychodził na wolność, nie potrafił powstrzymać się od kolejnych kradzieży.

19-latek od maja kradł w miejscowych "sieciówkach". Jego łupem padały słodycze, kawa, środki czystości i alkohol. Przez trzy ostatnie miesiące skradł towar za ponad 11 tys. złotych. Wcześniej dwukrotnie trafiał do aresztu - w listopadzie ubiegłego i w lutym tego roku.

Złodziej za każdym razem po opuszczeniu aresztu śledczego powracał do przestępczego procederu, a ze sklepowych kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Po raz kolejny został zatrzymany w poniedziałek. Śledczy udowodnili mu kolejne 16 kradzieży. Wczoraj, na wniosek ich i prokuratora, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia, jednak nastolatek może spodziewać się, że jego kara będzie surowsza. Nie dość bowiem nie, że uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło utrzymania, to kolejnych czynów dopuszczał się w warunkach tzw. recydywy.