Kierowca z 3 promilami i 4 czynnymi zakazami - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kierowca z 3 promilami i 4 czynnymi zakazami

Data publikacji 17.07.2019

Kolejny raz, dzięki spostrzegawczości i prawidłowej reakcji, być może udało się uniknąć tragedii. Tym razem chodzi o 52-letniego kierowcę opla, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie mieszkańca Rybnika ponad 3 promile alkoholu. Ponadto posiadał on 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Grozi mu nawet kara do 5 lat więzienia.

Dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który najprawdopodobniej znajdując się pod wpływem alkoholu wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Na ulicę Szczęść Boże udał się natychmiast patrol drogówki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący oplem na ulicy Krzyżowej nagle zatrzymał pojazd, następnie jeździł w koło na rondzie, po czym odjechał w kierunku ulicy Raciborskiej. Zgłaszający jechał za kierowcą osobówki, który ostatecznie zaparkował auto w rejonie ulicy Szczęść Boże. Mężczyzna oczekiwał na przyjazd mundurowych, a w tym czasie nieodpowiedzialny kierowca podjął próbę ucieczki i wszedł na klatkę schodową jednego z bloków.

Już po chwili na miejsce przybyli policjanci z rybnickiej drogówki. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 52-latko ponad 3 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mieszkaniec Rybnika posiada 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W efekcie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez stróżów prawa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.