Policjant z pasją

Data publikacji 21.03.2013

Częstochowski policjant , asp. Grzegorz Górski zajął II miejsce w grze podwójnej mężczyzn kategorii III podczas pierwszych Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach uczestniczyli pracownicy: policji, służb więziennych, straży pożarnej oraz wojskowi. Jedną z życiowych pasji naszego policjanta jest badminton w której to dyscyplinie już niejednokrotnie odnosił sukcesy.

Częstochowski policjant, asp. Grzegorz Górski zajął II miejsce w grze podwójnej mężczyzn kategorii III, podczas pierwszych Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach uczestniczyli pracownicy: policji, służb więziennych, straży pożarnej oraz wojskowi. Jedną z życiowych pasji naszego policjanta jest właśnie badminton w której to dyscyplinie już niejednokrotnie odnosił sukcesy.

Aspirant sztabowy Grzegorz Górski służy w policji już od 23 lat. Na co dzień policjant częstochowskiej komendy, a w czasie wolnym od służby pasjonat badmintona. W pierwszych Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w badmintonie, policjant reprezentował Komendę Miejską Policji w Częstochowie. W zawodach, które się odbyły 16 marca 2013 w Zagnańsku koło Kielc, zajął wraz z Leszkiem Roratem - emerytem wojskowym, II miejsce w grze podwójnej mężczyzn kategorii III.
Nasz policjant trenuje już od wielu lat, na co dzień w sekcji badmintona w częstochowskim klubie TKKF " Hutnik". Na rozegranych wielu Ogólnopolskich Turniejach zajmował jedne z pierwszych miejsc. Brał udział w corocznych Sportowych Turniejach Miast i Gmin Województwa Śląskiego, Grand Prix amatorów badmintona regionu częstochowskiego i wielu innych turniejach. W 2012r zajął III miejsce w 54-Wojewódzkim Zlocie Klubów i Ognisk TKKF. Jednak największą dla niego wartość stanowi zdobyty w Głubczycach w 2002r , srebrny medal za zajęcie II miejsca w grze podwójnej na Mistrzostwach Polski Weteranów.
Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy naszego policjanta.