Wiadomości

Razem dla Dzieci Specjalnej Troski

Data publikacji 23.06.2013

Policjanci zabrzańskiej komendy razem z Zabrzańskim Towarzystwem Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w ramach „Regionalnej Nocy Profilaktyki” wspólnie promowali bezpieczne i właściwe postawy wolne od używek i przemocy. Wczoraj na terenie całej Polski w ramach „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki” na rynkach miast, w parkach miejskich, na plażach przy jeziorach, boiskach szkolnych oraz w wielu innych miejscach odbyły się spotkania, festyny, eventy.

Policjanci zabrzańskiej komendy razem z Zabrzańskim Towarzystwem Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w ramach „Regionalnej Nocy Profilaktyki” wspólnie promowali bezpieczne i właściwe postawy wolne od używek i przemocy. Wczoraj na terenie całej Polski w ramach „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki” na rynkach miast, w parkach miejskich, na plażach przy jeziorach, boiskach szkolnych oraz w wielu innych miejscach odbyły się spotkania, festyny, eventy mające na celu propagowanie właściwych postaw i wartości opartych na wolności od uzależnień.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji zabrzańskiej komendy wzięli udział w festynie zorganizowanym wspólnie z Zabrzańskim Towarzystwem Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, który rozpoczął się już w sobotnie przedpołudnie w Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu. W ramach trwającej wczoraj „I Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki”, której głównym celem było propagowanie właściwych postaw, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia, wszyscy uczestnicy festynu: dzieci, młodzież, grono pedagogiczne, funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej, a przede wszystkim rodzice, opiekunowie i przyjaciele włożyli wiele pracy i wysiłku, aby spotkanie to zaowocowało w przyszłości tylko dobrymi i bezpiecznymi zachowaniami. Troska o dzieci i młodzież była przewodnim tematem festynu. Z uczestnikami plenerowej imprezy policjanci przeprowadzali pogadanki na tematy dotycząca zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci, młodzież i ich rodzice szczególnie w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, a także związanymi z tym ucieczkami z domu. Podczas festynu odbyły się zajęcia z dogoterapii, po których mundurowi uświadamiali rzeczywiste przyczyny niebezpiecznych zdarzeń z udziałem psów, pokazano sposoby zachowania się, w przypadku ataku niebezpiecznego psa. Było mnóstwo konkursów, zabaw. Dzieciaki mogły zobaczyć sprzęt policyjny, zasiąść za kierownica wozu strażackiego i radiowozu, poddać się badaniu daktyloskopijnemu, a także ubrać sprzęt PZ. Wszystkiemu przyglądał się Sznupek – maskotka śląskiej Policji, która dbała, aby uśmiech z twarzy dzieci nigdy nie zgasł. Do zobaczenia za rok!

Powrót na górę strony